Hakkımızda
Dil Merkezi
Kültürel Etkinlikler
Kulüp Faaliyetleri
RAM
Çocuk Kulübü
Platformlar
Medyatek
Kültürel Etkinlikler
Geziler
Festivaller
Sergiler
Yarışmalar
Konferanslar
Toplantı ve Seminerler
YARIŞMALAR

II. SERGEY RAHMANİNOV PİYANO YARIŞMASI

İstanbul / 2013

  

Sanatsal ve kültürel üretimin gelişmesine ve arttırılmasına genç sanatçıları teşvik etmek yoluyla destek olmak; zamanla yarışmayı uluslar arası boyuta taşıyarak ülkemizin kültür ve sanat merkezi haline gelmesine katkıda bulunmak; müziğin evrensel dilinden faydalanarak Türkiye ve Rusya arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmek; dünya kültürüne mal olmuş büyük besteci Sergey Rahmaninov’un sanatını Türkiye’de tanıtmak; yarışmanın bir bölümünde Türk eser çalınmasını talep ederek Türk bestecilerin eserlerine dikkat çekmek gibi amaçlarla “Sergey Rahmaninov Piyano Yarışması”nın ilki Mart 2011’de, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı ve RF İstanbul Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla İstanbul’da düzenlendi.

Yarışmanın ikişer yıllık aralıklarla tekrarlanması planlanmaktadır. Bu yarışmayla, genç müzisyenlerin sanat hayatına olumlu katkılar yapmayı ve bu tecrübeyi sizlerle paylaşmayı ümit ediyoruz.

 

29 Mart, Cuma

Yarışmacılara 2.turun yapılacağı MÜ Sultanahmet Rektörlük Binası, Prof.Nihad Sayar Salonu’nda prova imkanı sağlanacaktır. Her yarışmacıya ayrılan saat kendisine bildirilecektir.

 

30 Mart, Cumartesi – 2. Tur

(Yer: Marmara Üniversitesi, Sultanahmet Rektörlük Binası, Prof. Nihad Sayar Salonu.

Adres: İshakpaşa mah., At Meydanı sk., No:1, Sultanahmet/İstanbul) 

14.00 – 18.00: Yarışmanın 2. Turu.

 

1 Nisan, Pazartesi – Final Turu

(Yer: Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu.

Adres: İstiklal cad., No:443, Beyoğlu / İstanbul) 

15.00 - 17.00 : 3.tur
19.00 - 20.00: Ödül töreni, ödüle layık görülen yarışmacıların kapanış konseri (VIP misafirler ve medyanın katılımıyla.)

 

SFace STwit SVimeo SVKontakte
AltMenu1
AltMenu2
AltMenu3
AltMenu4
AltMenu5
AltMenu6
AltMenu7