Hakkımızda
Dil Merkezi
Kültürel Etkinlikler
Kulüp Faaliyetleri
RAM
Çocuk Kulübü
Platformlar
Medyatek
Dil Merkezi
MGU
Rusça Dersleri
Türkçe Dersleri
TÜRKÇE DERSLERİ

TÜRK-RUS KÜLTÜR VAKFI DİL OKULU

TÜRKÇE KURSLARI

Yabancılar için Türkçe dersleri temel, orta ve ileri olmak üzere üç seviyeden oluşmaktadır. Her seviye iki kurda tamamlanmaktadır. Dersler dinleme, anlama, konuşma, okuma, yazma  ve dil bilgisi anlarındaki bilgi ve becerileri geliştirecek şekilde işlenmektedir.

DERS MATERYALİ: Ders kitabı olarak “Gökkuşağı” serisi kullanılmaktadır. Bu seri audio ve video materyalleri ile öğrenmeyi tekdüzelikten çıkarmakta; öğrenciye farklı ortamlarda, değişik kişiler tarafından yapılan konuşmaları dinleme ve anlama imkanı sunmaktadır. Ders kitapları, çalışma kitabı ile desteklenmekte; dil bilgisi ayrı bir kitapta geniş şekilde ele alınmaktadır. 

KURS SONUNDA EDİNİLECEK BECERİLER:

1.       Temel Seviye: Kendini tanıtma; çevre hakkında bilgi verme (etrafta görülenler, hava durumu, karmaşık olmayan olaylar vb.); alış veriş diyalogları kurma; geleceğe dair planları anlatma;geçmişten bahsetme; basit zamanlı cümleler kurma; hal eklerini doğru kullanma; yeteneklerini anlatabilme; özel mektup,tebrik kartı, kısa özgeçmiş yazabilme; ilan, duyuru, basit cümle yapısı kullanılarak yazılmış metinleri anlama…

2.       Orta Seviye: Birleşik cümleler kurma; ilgi alanlarından bahsedebilme; telefon konuşmaları yapma; kısa gazete haberlerini okuyup anlama; teknoloji,tarih vb. alanlarla ilgili konuşabilme; birleşik zamanlı cümleler kurabilme; uzun kompozisyonlar yazma…

3.       İleri Seviye: Sadeleştirilmemiş metinleri anlama; uzun konuşmalar yapabilme; iş mektubu, biyografi gibi yazılar yazabilme; dili zenginleştiren deyim ve atasözlerini yerinde kullanabilme; belli bir alana yönelik terimler içeren metinleri anlama ve yazabilme… edinilecek becerilerden bazılarıdır.

DERS ORTAMI: Ders grupları öğrencinin Türkçe bilgisi seviyesi dikkate alınarak oluşturulur. Buna göre:

 Grup dersi – 8 ila 10  kişilik sınıf ortamıdır. Karşılıklı konuşma ve bolca pratik imkanından dolayı       konuşma becerisinin hızlı gelişmesine olanak verir.

 Mini grup dersi – 4 ila 6 kişilik gruplardır. Dil seviyesi diğerlerinden farklı olan veya belli bir alana  yönelik (eğitim, ticaret, teknik, bilim vs.)  dil eğitimi almak isteyen kişilerce tercih edilir.

 Özel ders – Öğretmenle bire bir olan derslerdir.

Çocuk grubu – Çocukların algı biçimleri, öğrenme yöntemleri ve ihtiyaç duyacakları konuların yetişkinlerden farklı olacağı göz önünde bulundurularak, Türkçe bilgisi seviyelerine göre, çocuklara yönelik ayrı gruplar oluşturulmaktadır.

Eğitimci Kadromuz:Türkçe dersi öğretmenlerimiz yabancılara Türkçe öğretimi konusunda tecrübeli olup pedagoji veya filoloji fakültesi mezunudurlar.

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

TÜRKÇE KUR SİSTEMİ:

 

 

 

AVRUPA DİL PORTFOLYOSU DENKLİĞİNİ, SAAT, BELGE VE DERS KİTAPLARINI GÖSTERİR ÇİZELGE

 

 

 

 

 

KURLAR

ADP

SAAT

SERTİFİKA

KİTAP

TEMEL 1

A1

60

YOK

ANADOLU 1

TEMEL 2

A1

60

VAR (TEMEL A1)

ANADOLU 2

TEMEL 3

A2

60

YOK

ANADOLU 3

TEMEL 4

A2

60

VAR (TEMEL A2)

ANADOLU 4

ORTA 1

B1

60

YOK

GÖKKUŞAĞI 3, 1.-8. KONU

ORTA 2

B1

60

VAR (ORTA B1)

GÖKKUŞAĞI 3, 9.-16. KONU

ORTA 3

B2

60

YOK

GÖKKUŞAĞI 4, 1.-8. KONU

ORTA 4

B2

60

VAR (ORTA B2)

GÖKKUŞAĞI 4, 9.-16. KONU

İLERİ 1

C1

60

YOK

GÖKKUŞAĞI 5, 1.-8. KONU

İLERİ 2

C1

60

VAR (İLERİ C1)

GÖKKUŞAĞI 5, 9.-16. KONU

ÜCRETLER:

GRUPLAR

KİŞİ SAYISI

KUR SAATİ

SAAT ÜCRETİ

AYLIK ÜCRET

TOPLAM KUR ÜCRETİ

STANDART

8 - 10

60

15 TL

300 TL

900 TL

MİNİ

4 -6

60

25 TL

500 TL

1500 TL

BİREYSEL

3

60

40 TL

-

 

BİREYSEL

2

60

50 TL

-

 

BİREYSEL

1

60

75 TL

-

 

  •  Bir kur 60 akademik saattir; 60 saatin tamamlanması esas olduğu için toplam kur süresinde birer haftalık uzamalar olabilir. 
  • Her kurun sonunda kur geçme sınavı yapılır. Bu sınavda başarısız olan öğrencilerin kur tekrarında %50 indirim uygulanır. (Özel ders alan öğrenciler kur sistemine dahil değildirler.)
  • Kur dondurma hakkı mevcuttur.
  • Ders kitapları  ücretsizdir.
  • Peşin ödemede % 10 indirim uygulanır.
  • Kredi kartıyla yapılan ödemelerde  3 taksit imkanı.

 2.        Özel Program

Bu programda öğrencinin ihtiyacı dikkate alınarak ders yoğunluğu ve içeriği belirlenir. Benzer beklentileri olan öğrenciler varsa bunlardan grup veya mini grup oluşturulur. İsteğe göre özel ders verilir.  Program sonunda sınav yapılmaz.

 

SFace STwit SVimeo SVKontakte
AltMenu1
AltMenu2
AltMenu3
AltMenu4
AltMenu5
AltMenu6
AltMenu7