Hakkımızda
Dil Merkezi
Kültürel Etkinlikler
Kulüp Faaliyetleri
RAM
Çocuk Kulübü
Platformlar
Medyatek
Dil Merkezi
MGU
Rusça Dersleri
Türkçe Dersleri
MGU

MGU RUSÇA HAZIRLIK SINIFI

1755’ te kurulan Moskova Devlet Üniversitesi,Rusya Federasyonu’nun en prestijli ve en büyük yüksek öğretim kurumudur. Dünya üniversiteler sıralamasında MGU, 2010 yılında ilk 100 üniversite arasına girmiştir. Üniversite kadrosundan ve mezunlarından "Nobel Ödülü"ne layık görülmüş isimler bulunmaktadır.  Bünyesinde 39 fakülte ve 300 den fazla bölüm mevcuttur.

Rusya’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak isteyen yabancılardan lisans eğitimi başvurularında birinci seviye, yüksek lisans başvurularında ikinci seviye, doktora başvurularında üçüncü seviye Rusça sertifikası talep edilmektedir.

Kültür merkezinin Moskova Devlet Üniversitesiyle imzalamış olduğu anlaşmaya göre MGU’nun hazırlık sınıfı, Kültür Merkezinin bünyesinde İstanbul’da açılacak. Burada Moskova Devlet Üniversitesi’nin kendi kadrosu tarafından üniversitenin hazırlık sınıfı programına uygun şekilde ders verilecek. Eğitim yılı sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğrenciler MGU Rusça sertifikası almaya hak kazanacaklar. Bu sertifikaya sahip olan öğrenciler, Rusya'da tekrar bir dil sınavına tabi tutulmaksızın yüksek öğrenim başvurusunda bulunabilecekler.

‘MGU’ RUSÇA HAZIRLIK SINIFI PROGRAMI      
Kurs Günleri Kurs Saatleri Haftalık Kurs Saati Toplam Saat Kurs Ücreti Kurs Süresi
Hafta içi 09.00-13.15 25 720 10800 TL 9         ay


SFace STwit SVimeo SVKontakte
AltMenu1
AltMenu2
AltMenu3
AltMenu4
AltMenu5
AltMenu6
AltMenu7